A City Elvesztette A PSG Elleni Meccset Potyagóllal

3 min read Sep 19, 2024

A City elvesztette a PSG elleni meccset potyagóllal

A Manchester Cityt a PSG 2-1-re legyőzte a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, miután egy kétes büntetőgólt lőtt Lionel Messi. A meccs nem volt mentes a vitáktól, a párizsiak gólja előtt ugyanis a Citynek meg kellett volna kapnia a saját büntetőjét.

A meccs első félideje kiegyenlített küzdelmet hozott, mindkét csapatnak voltak veszélyes támadásai. Azonban a gólok elmaradtak, így a szünetben gól nélküli döntetlen állt a táblán.

A második félidő elején aztán a PSG megnyomta a gázt, és megérdemelten szerezte meg a vezetést. A 63. percben a City védői hibáztak, Lionel Messi pedig nem hibázott: 1-0 a PSG-nek.

A City ezt követően igyekezett egyenlíteni, de nem tudott igazán veszélyes helyzetet kialakítani. Aztán a 78. percben a City védői kétszer is szabálytalanul álltak a PSG támadóját, Mbappe-t, de a játékvezető nem ítélt büntetőt. A City szurkolói dühösek voltak, mivel a PSG-nek a játékvezető nem sokkal korábban, kétes körülmények között ítélt meg egy büntetőt, amit Messi magabiztosan értékesített.

A City a meccs vége előtt nem tudott egyenlíteni, így a PSG 2-1-re győzött. A vereség ellenére a City továbbra is vezető helyen áll a csoportban, de a PSG-nek most sikerült megközelítenie a Cityt.

A meccs főbb tanulságai:

• A Citynek meg kell javítania a védekezését, különösen a fix helyzetekben.
  • A PSG nagyon veszélyes támadókkal rendelkezik, akik bármikor gólt tudnak szerezni.
  • A Citynek erősíteni kell a mentális erejét, és nem szabad kétségbe esnie, ha a dolgok nem mennek a tervek szerint.

A meccs további részletei:

• A City kezdőcsapata: Ederson, Walker, Dias, Laporte, Cancelo, Rodri, Silva, De Bruyne, Mahrez, Sterling, Jesus.
  • A PSG kezdőcsapata: Donnarumma, Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Nuno Mendes, Verratti, Gueye, Herrera, Messi, Neymar, Mbappe.
  • A gólszerzők: Messi (2), Mbappe (1).
  • A játékvezető: Antonio Mateu Lahoz.

A City a következő Bajnokok Ligája meccsét november 2-án játssza a Club Brugge ellen, míg a PSG november 2-án a RB Leipziget fogadja.

Thank you for visiting our website wich cover about A City Elvesztette A PSG Elleni Meccset Potyagóllal. We hope the information provided has been useful to you. Feel free to contact us if you have any questions or need further assistance. See you next time and dont miss to bookmark.