Radomiak Radom Rozbił Koronę Kielce W Derby

4 min read Sep 22, 2024

Radomiak Radom Rozbił Koronę Kielce w Derby: Zwycięstwo dla Dumy Radomia!

W niedzielę, 18 września, kibice piłkarscy w Radomiu przeżywali prawdziwy rollercoaster emocji. Na stadionie przy ul. Struga 27 doszło do emocjonującego derbowego starcia Radomiaka Radom z Koroną Kielce. I to Radomiak, Duma Radomia, wyszedł z tego pojedynku zwycięsko, rozbijając swoich odwiecznych rywali 3:1.

Pierwsza Połowa Pełna Emocji i Niespodzianek

Już od pierwszych minut meczu kibice mogli odczuć napięcie i determinację obu zespołów. Radomiak, grający w biało-zielonych barwach, od razu ruszył do ataku, chcąc szybko zdobyć bramkę i przejąć kontrolę nad meczem. Korona, ubrana w niebiesko-żółte stroje, starała się bronić i szukać okazji do kontrataków.

Pierwsza bramka padła już w 18 minucie, gdy Bartosz Nowak wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego i z bliska pokonał bramkarza Korony. To dało Radomiakowi sporą przewagę psychiczna, ale Kielczanie szybko odparowali, zdobywając wyrównującą bramkę w 32 minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1, co zapowiadało emocjonującą drugą część meczu.

Radomiak Radom Dominuje w Drugiej Połowie

Druga połowa meczu należała zdecydowanie do Radomiaka. Gracze z Radomia pokazali większą skuteczność i determinację, stwarzając wiele groźnych sytuacji pod bramką Korony. W 65 minucie Karol Angielski wykorzystał błąd obrony kielczan i zdobył drugą bramkę dla Radomiaka. W 80 minucie Mateusz Szwoch ustalił wynik meczu na 3:1, pięknym strzałem z dystansu.

Zwycięstwo dla Radomiaka - Radość w Radomiu

Po ostatnim gwizdku sędziego na stadionie panowała euforia. Radomiak odniósł zasłużone zwycięstwo nad Koroną Kielce, co z pewnością na długo pozostanie w pamięci kibiców z Radomia.

To zwycięstwo potwierdziło, że Radomiak Radom jest w znakomitej formie i że w tym sezonie możemy spodziewać się od nich wielu sukcesów.

Co dalej dla Radomiaka i Korony?

Po tym meczu Radomiak Radom zgromadził już 13 punktów, zajmując trzecie miejsce w tabeli. Korona Kielce natomiast z 6 punktami znajduje się na 14 miejscu.

Oba zespoły czekają teraz ważne mecze, które z pewnością przyniosą wiele emocji. Kibice obu drużyn mogą być spokojni, bo zarówno Radomiak, jak i Korona mają potencjał, by walczyć o swoje cele w tym sezonie.

Thank you for visiting our website wich cover about Radomiak Radom Rozbił Koronę Kielce W Derby. We hope the information provided has been useful to you. Feel free to contact us if you have any questions or need further assistance. See you next time and dont miss to bookmark.