Radomiak Radom - Korona Kielce: Zwycięstwo Gospodarzy

3 min read Sep 22, 2024

W niedzielę 26 lutego 2023 roku na stadionie w Radomiu odbył się mecz 20. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Radomiakiem Radom a Koroną Kielce. Gospodarze z Radomia wygrali to spotkanie 2:0, odnosząc cenne zwycięstwo w walce o utrzymanie w Ekstraklasie.

Przebieg meczu

Pierwsza połowa meczu była zacięta, ale bez klarownych sytuacji bramkowych. Obie drużyny grały ostrożnie, starając się nie popełniać błędów. Dopiero w drugiej połowie meczu Radomiak zaczął przejmować inicjatywę. W 57. minucie Michał Mak otworzył wynik meczu, trafiając z bliskiej odległości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Kilka minut później Radomiak podwyższył prowadzenie po efektownym uderzeniu z dystansu Mateusza Lewandowskiego (68. minuta). Korona próbowała odrobić straty, ale Radomiak skutecznie bronił prowadzenia, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Kluczowe momenty meczu

• Bramka Michała Maka (57. minuta) - to była kluczowa bramka w meczu, która dała Radomiakowi przewagę i pozwoliła im kontrolować przebieg spotkania.
  • Druga bramka Mateusza Lewandowskiego (68. minuta) - ta bramka zapewniła Radomiakowi komfort psychiczny i praktycznie rozstrzygnęła losy meczu.
  • Skuteczna gra defensywna Radomiaka - Radomiak zagrał bardzo solidnie w defensywie, nie dopuszczając Korony do klarownych sytuacji bramkowych.

Podsumowanie

Mecz Radomiak Radom - Korona Kielce był emocjonującym spotkaniem, w którym gospodarze z Radomia odnieśli zasłużone zwycięstwo. To ważne zwycięstwo dla Radomiaka w walce o utrzymanie w Ekstraklasie. Korona natomiast nadal walczy o miejsce w górnej części tabeli.

Statystyki

• Posiadanie piłki: Radomiak 49% - Korona 51%
  • Strzały: Radomiak 12 - Korona 7
  • Strzały celne: Radomiak 6 - Korona 3
  • Rzuty rożne: Radomiak 7 - Korona 4

Opinie

Trener Radomiaka: "Cieszę się z tego zwycięstwa. Zagraliśmy solidnie w defensywie, a w ataku wykorzystaliśmy swoje szanse. To był bardzo ważny mecz dla nas i jesteśmy zadowoleni z trzech punktów."

Trener Korony: "Nie zagraliśmy tego meczu na naszym poziomie. Radomiak był lepszy i zasłużył na zwycięstwo. Musimy się lepiej przygotować do kolejnego meczu."

Co dalej?

Radomiak Radom w kolejnym meczu zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa. Korona Kielce zagra u siebie z Wisłą Kraków.

Thank you for visiting our website wich cover about Radomiak Radom - Korona Kielce: Zwycięstwo Gospodarzy. We hope the information provided has been useful to you. Feel free to contact us if you have any questions or need further assistance. See you next time and dont miss to bookmark.