Pogoń Szczecin Lepsza Od Legii, Pierwsza Porażka

3 min read Sep 22, 2024

Pogoń Szczecin lepsza od Legii, pierwsza porażka stołecznych

Pogoń Szczecin zdeklasowała Legię Warszawa w meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy, odnosząc zasłużone zwycięstwo 3:0. Była to pierwsza porażka stołecznego klubu w tym sezonie, a szczecinianie potwierdzili swoją znakomitą formę.

Pogoń nie dała szans Legii

Od samego początku meczu Pogoń przejęła kontrolę nad grą i prezentowała wysoki poziom zaangażowania. Legia, która do tej pory imponowała stabilnością, wydawała się zaskoczona agresywną taktyką szczecinian. Już w 11. minucie Kacper Kozłowksi otworzył wynik spotkania po błędzie Michała Karbownika.

W drugiej połowie Legia próbowała odrobić straty, ale bezskutecznie. W 61. minucie Sebastian Kowalczyk wykorzystał dośrodkowanie Błażeja Augustyniaka i podwyższył prowadzenie Pogoni na 2:0. Ostateczny wynik ustalił w 85. minucie Kamil Grosicki, który zdołał pokonać Cezarego Misztala po indywidualnej akcji.

Trener Legii w szoku

Po meczu trener Legii Kosta Runjaic przyznał, że jego zespół nie był w stanie sprostać Pogoń, która była "lepsza we wszystkich aspektach gry". "Pogoń była bardziej agresywna, bardziej dynamiczna, a my nie byliśmy w stanie tego kontrolować" - dodał.

Pogoń liderem

Zwycięstwo nad Legią pozwoliło Pogoń Szczecin awansować na czoło tabeli PKO BP Ekstraklasy. Szczecinianie mają na swoim koncie 24 punkty i o jeden punkt wyprzedzają Legię.

Co dalej?

Porażka z Pogonią to zły sygnał dla Legii, która w przyszłym tygodniu zmierzy się z Lechią Gdańsk. Stołeczny klub musi szybko pozbierać się po tym rozczarowującym występie i wrócić do formy, by walczyć o mistrzostwo Polski.

Z kolei Pogoń będzie chciała utrzymać swój znakomity poziom gry i udowodnić, że nie była to jednorazowa sytuacja. Szczecinianie mają przed sobą kolejne wyzwania, ale z pewnością będą chcieli kontynuować swoją znakomitą formę.

Thank you for visiting our website wich cover about Pogoń Szczecin Lepsza Od Legii, Pierwsza Porażka. We hope the information provided has been useful to you. Feel free to contact us if you have any questions or need further assistance. See you next time and dont miss to bookmark.