Koszmar Legii W Szczecinie: Gorąca Końcówka

4 min read Sep 22, 2024

Koszmar Legii w Szczecinie: Gorąca końcówka

Legioniści przegrali w Szczecinie z Pogonią 1:2 w meczu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mecz był pełen emocji, a jego ostatnie minuty dostarczyły kibicom prawdziwego dramatu.

Pierwsza połowa bez fajerwerków

Pierwsze 45 minut meczu w Szczecinie nie zachwyciło kibiców. Obie drużyny grały ostrożnie, skupiając się głównie na obronie własnej bramki. Legia miała więcej posiadania piłki, ale nie potrafiła stworzyć sobie klarownych okazji do zdobycia bramki. Pogoń z kolei czekała na swoje szanse z kontrataków, ale również bez większego sukcesu.

Pogoń przejmuje inicjatywę

Druga połowa meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia Pogoni. Już w 52. minucie Kacper Kozłowski wykorzystał błąd obrony Legii i zdobył bramkę dla gospodarzy. Legia próbowała odpowiedzieć, ale Pogoń skutecznie broniła się i kontrolowała tempo gry.

Legia walczy o remis, Pogoń strzela drugiego gola

W 77. minucie Legia w końcu zdobyła bramkę. Po rzucie rożnym Bartosz Slisz strzałem głową pokonał Bartłomieja Drzyzga. Kibice Legii nabrali nadziei, a mecz nabrał tempa. W ostatnich minutach meczu Legia rzuciła wszystkie siły do ataku, jednak w 88. minucie Adam Frączkowski wykorzystał kontratak i zdobył bramkę na 2:1 dla Pogoni.

Gorące emocje do ostatniej sekundy

Do końca meczu pozostało niewiele czasu, ale Legia próbowała jeszcze doprowadzić do remisu. Niestety, pogoniści skutecznie bronili się i nie dopuścili do strzału na bramkę. W ostatnich sekundach meczu Maciej Rybus trafił w poprzeczkę, co dodatkowo podkręciło temperaturę na boisku. Mecz zakończył się zwycięstwem Pogoni 2:1, co oznacza kolejną porażkę Legii w tym sezonie.

Podsumowanie

Mecz Legii w Szczecinie to kolejny przykład na to, że w Ekstraklasie nie ma łatwych spotkań. Pogoń była lepsza od Legii, a ostatnie minuty meczu dostarczyły kibicom prawdziwego dramatu. Legia musi poprawić grę w obronie i skuteczność w ataku, żeby powalczyć o mistrzostwo Polski.

Najważniejsze wydarzenia meczu:

1. min: Kacper Kozłowski zdobywa bramkę dla Pogoni.
    1. min: Bartosz Slisz zdobywa bramkę dla Legii.
    1. min: Adam Frączkowski zdobywa bramkę dla Pogoni.
  • 90+4. min: Maciej Rybus trafia w poprzeczkę.